Angkatan Laut Grog mangrupakeun Palasik tiki inuman dijieun kalayan tilu rupa Rum, jus jeruk bali, madu sirop basajan, sarta seltzer. inuman iconic ieu munggaran dilayanan up ku Don nu Beachcomber dina 1941, sarta geus tetep kapanggih dina loba tiki bar jeung ménu réstoran kiwari. Grog cocktails (Rum, cai, jus jeruk, sarta gula) éta populer di kalangan pelaut sarta bajak laut saatos eta munggaran nimukeun deui dina abad ka-18.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 oz Demera Rum
- 1 oz Dark Rum
- 1 oz Lampu Rum
- .75 oz seger jeruk bali Sari buah
- 1 oz Madu Basajan Sirop
- .75 oz Seltzer
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun sakabeh bahan dina shaker kalayan és na ngocok ogé
- Eusian sagelas pondok tentang satengahna ku és. Ditumbuk téh saé ku inuman ieu.
- Galur inuman kana gelas tuang leuwih és
- Garnish kalawan jeruk bali sliced
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 228 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 57 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 4 g |