Ieu limun resep ngajadikeun freshest, limun tastiest anjeun gé kantos nyobian. Memang sakali anjeun coba resep limun ieu, anjeun bakal pernah balik ka bottled atawa tipung limun deui.
Ngarasa Luncat ka ngaluyukeun rasa amis resep limun ku nambahkeun leuwih atawa kirang gula pikeun nyocogkeun rasa anjeun. A sprig tina mint seger ngajadikeun garnish sampurna pikeun resep limun ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1-1 / 4 cangkir gula (granulated)
- 6 gelas cai (tiis, dibagi)
- 5-8 lemons
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun gula jeung 1 cup cai dina hiji médium (2- atanapi 3-quart) panci.
- Bawa ka kulub leuwih panas sedeng. Aduk dugi sadayana gula bubar. Angkat ti panas sarta tiis kana suhu kamar. Refrigerate campuran ieu (sirop basajan) bari maneh nyieun sesa limun nu.
- Jus lemons leuwih strainer a, dugi ka gaduh 1 cup jeruk nipis seger.
- Nambah jeruk nipis ka 5 cangkir sésana tina cai tiis. Aduk sirop basajan nu refrigerated (gula jeung campuran cai).
- Garnish kalawan keureut lemon atanapi mint seger, upami hoyong.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 184 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 7 mg |
| karbohidrat | 49 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 1 g |