pina colada cake ieu dijieun kalayan campuran kueh, pudding, Coco Lopez kalapa, Rum, sarta nanas.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pakét campuran kueh konéng
- 1 pakét vanili instan pudding sarta pai keusikan campuran
- 1 tiasa Cream Coco Lopez tina kalapa
- 1/2 cangkir tambah 2 séndok Rum
- minyak nabati 1/3 cangkir
- 4 endog
- 1 tiasa ditumbuk nanas (ogé lemes)
- Garnish: dikocok krim
- keureut nanas: garnish
- cherries maraschino: garnish
- Garnish: toasted kalapa
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 F.
- Dina mangkok campur kode badag, ngagabungkeun campuran kueh, pudding campuran 1/2 cangkir krim tina kalapa, 1/2 cangkir Rum, minyak, sarta endog.
- Darso dina speed sedeng 2 menit.
- Aduk nanas ditumbuk lemes.
- Tuang kana tube pan 10 inci ogé greased na floured. Panggang pikeun 50-55 menit.
- Cool rada; piceun tina pan.
- Anu ngagunakeun péso méja atawa liang nyodok skewer ngeunaan 1 inci mencar di jajan ampir ka handap. Ngagabungkeun krim sésana tina kalapa jeung Rum; tuang leuwih cake.
- Chill tuntas lajeng garnish. Nyimpen dina kulkas.
Pina colada jajan dibagikeun ku Laurie
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 139 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 37 mg |
| natrium | 56 mg |
| karbohidrat | 8 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |