The Basil-ica cocktail mangrupakeun pilihan alus lamun Anjeun keur pilari nyobian hal unik. Basil tawar geus dipasangkeun kalayan Pabedilan Gin tinimbang hiji garing London lantaran Pabedilan boga nu profil Fruity anu hade sangkan ogé ngalawan bumbu. The elderflower na dua bitters téh ngan éta icing dina kueh anu brings eta kabeh kana kasaimbangan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 ons
- Pabedilan Gin
- 1/2 ounce
- jeruk nipis (seger squeezed)
- 1/2 ounce
- 1: 1 sirop basajan
- 1/2 ounce
- St Germain Elderflower liqueur
- 4 daun Basil badag
- 1 dash Regan urang Oranyeu Bitters
- 1 dash Peychaud urang Bitters
- Garnish: daun Basil jeung pulas jeruk panjang.
Kumaha Jieun Éta
- Muddle Basil jeung jeruk nipis sarta sirop basajan di handap sagelas campur kode.
- Tambahkeun Gin, elderflower liqueur, sarta bitters .
- Tambahkeun és sarta cap kaca campur kode ku shaker Boston .
- Ngocok pikeun 10-12 detik, anu galur kana chilled kaca cocktail .
- Pikeun garnish, gulung nepi daun Basil lajeng mungkus nu pulas jeruk sabudeureun tur teundeun di jero gelas.
Resep kahadean Chris Milligan, The Santa Fe Barman jeung New Mexico palayan bar.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 251 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 21 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 6 g |
| protéin | 7 g |