resep ayam basajan, gancang sarta gampang Ieu asak dina grill ngabogaan ton rasa. Mun anjeun resep ayam grilled Anjeun tangy, lada sarta ku flair kulon, piring téh sampurna pikeun kuncup rasa anjeun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- jeruk nipis 1/3 cangkir
- 2 sendok minyak zaitun
- 1 séndok cabe bubuk
- 3 cengkéh bawang bodas, minced
- 2 sendok mustard
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/8 séndok cabé bodas
- 4 boneless, breasts skinless hayam
Kumaha Jieun Éta
1. ngagabung kabéh bahan iwal hayam di beurat-tugas kantong pos-konci gudang dahareun. Tambahkeun hayam; kantong nutup na pos pikeun nutup. Teundeun di mangkok atanapi baking piring jeung refrigerate keur 2-6 jam.
2. Nalika siap masak, nyiapkeun sarta preheat grill. Masak hayam keur 12-17 menit, péngkolan sakali sarta brushing remen kalawan marinade, dugi hayam geus tuntas asak. Piceun sésana marinade.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1319 |
| total Fat | 77 g |
| jenuh Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 33 g |
| kolesterol | 418 mg |
| natrium | 547 mg |
| karbohidrat | 15 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 134 g |