Mun anjeun anu mamat keur sagala hal suuk mentega cup , anjeun bakal balik gélo keur suuk ieu mentega-boneka cookie coklat chip. Dipanggang dina skillet beusi matak, éta sampurna sagala-di-hiji dessert decadent babagi kalawan pals, utamana lamun dilayanan haneut ku scoop tina és krim.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas tipung
- 1 séndok baking soda
- 1/2 séndok téh uyah
- 3/4 cangkir mentega (softened)
- Gula 1/2 cangkir
- 3/4 cangkir gula coklat
- 2 teaspoons ekstrak vanili
- 1 endog
- 1 cup chip coklat
- 1/2 cangkir mentega suuk
- Pilihan: és krim
- Pilihan: dikocok krim
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 F.
- Whisk babarengan tipung, baking soda, jeung uyah dina mangkok na sisihkan.
- Dina mangkok béda, ngéléhkeun mentega softened, gula, sarta gula coklat dugi creamy.
- Tambahkeun ekstrak vanili jeung endog, sarta ngéléhkeun dugi dicampurkeun ogé.
- Ngagabungkeun campuran tipung kalawan campuran baseuh jeung mix ogé dugi sakabéh tepung nyantél.
- Nambah chip coklat. Campur.
- Gajih skillet jeung nambahkeun satengah tina adonan cookie. Mencet kana loyang.
- Nyebarkeun mentega suuk generously leuwih adonan. Lajeng taliti luhur jeung satengah sejenna tina adonan cookie. Pastikeun pikeun digawe adonan jadi eta tos rengse nyertakeun na encases mentega suuk.
- Panggang keur 35 nepi ka 40 menit atawa nepi ka edges nu coklat emas
- Motong sarta ngalayanan kalayan és krim sarta dikocok krim lamun resep.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 426 |
| total Fat | 27 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 58 mg |
| natrium | 344 mg |
| karbohidrat | 42 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 6 g |