Ieu saos coklat panggampangna. Anjeun ngan butuh 3 bahan keur sambel enak ieu. Ieu gabungan chip coklat, krim sebat, sarta sababaraha ekstrak vanili.
Ngawula ka asin euyeub kieu leuwih és krim atawa drizzle eta leuwih dessert atawa jajan.
patali
5-Menit homemade Coklat asin
Poék Coklat asin
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup semisweet chip coklat
- krim sebat 3/4 cangkir
- 1 séndok vanili
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci leutik leuwih panas low, panas chip coklat sarta krim sebat, aduk terus. Neruskeun masak bari diaduk terus, nepi ka chip coklat geus dilebur jeung sambel teh téh lancar.
- Dipiceun asin ti panas sarta nambahan ékstrak vanili. Aduk nepi ka nyampur.
- Ngawula ka sambel teh haneut atawa tiis leuwih dessert atawa és krim.
Ngajadikeun ngeunaan 1 1/4 gelas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 147 |
| total Fat | 10 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 1 mg |
| natrium | 11 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |