Resep suuk mentega cookie ngalembereh-di--sungut anjeun ieu asalna ti Kim Nguyen na blog nya, Lovin 'ti Oven. Pikeun cookie mentega suuk rada leuwih decadent, Kim nunjukkeun nambahkeun sababaraha chip coklat atanapi M & M pikeun resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir sadaya-Tujuan tipung
- 1/2 séndok
- soda kuéh
- uyah 1 ciwit
- 1/2 cangkir mantega
- 3/4 cangkir mentega suuk
- 1 1/2 teaspoons ekstrak vanili
- 1/2 cangkir gula coklat
- 1/2 cangkir gula (tambah beuki pikeun rolling)
- 2 endog
Kumaha Jieun Éta
Preheat leuwih kana 350 derajat F.Darso babarengan mentega, mantega suuk, sarta sari vanili. Campur dina duanana gula, uyah, sarta baking powder. Laun gaul di tipung, satengah dina hiji waktu. Darso dina endog, hiji di hiji time.Roll kana 1 1/2 bal inci, terus gulung ka bal kana gula. Ngagunakeun garpu, rarata cookie jeung ngadamel pola criss-cross. Panggang pikeun 12-13 menit. Sanggeus nyoplokkeun cookies tina oven, hayu cookies niiskeun dina lambaran cookie salila kira 10 menit. Dipiceun jeung spatula, sarta ngidinan pikeun niiskeun lengkep méméh nyimpen.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 139 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 28 mg |
| natrium | 127 mg |
| karbohidrat | 13 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |