coklat chip cookies resep ieu boga gula coklat atawa gula granulated. Gantina Resep ieu cookies coklat chip migunakeun gula tipung. Sarupa jeung nu cookie shortbread, cookies coklat chip ieu ngalembereh dina sungut anjeun.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir tipung (sagala-Tujuan)
- 1/2 séndok téh baking powder
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/2 cangkir mentega (softened mun STP)
- 1/2 cangkir gula tipung
- Zest 1 lemon
- ekstrak vanili 1/2 séndok
- konéng 1 endog
- 2 sendok krim
- 1 cup semisweet (atawa poék) chip coklat
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 F. Line cadar dua cookie jeung kertas parchment atanapi Mats Silpat.
- Dina mangkok sedeng, whisk tipung, baking powder jeung uyah babarengan. Sisihkan.
- Dina mangkok badag, ngéléhkeun mentega softened kalawan mixer listrik dugi mengembang. Tambahkeun gula tipung jeung ngéléhkeun ogé. Teuing di lemon zest, vanili jeung konéng endog. Tambahkeun krim, sarta campur ogé.
- Laun nambahkeun campuran tipung kana campuran mentega, ngéléhkeun dugi diasupkeun, tapi ulah overmix. Aduk dina chip coklat.
- Leupaskeun coklat chip cookie adonan ku tablespoonsful rounded onto cadar cookie dina disiapkeun, ninggalkeun 1 inci antara cookies coklat chip. Panggang 17-19 menit dugi cookies nu ngan dimimitian ngahurungkeun coklat. Ulah overbake. Hayu nu coklat cookies chip niiskeun dina kawat kabaya 5 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 401 |
| total Fat | 29 g |
| jenuh Fat | 17 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 82 mg |
| natrium | 297 mg |
| karbohidrat | 32 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 5 g |