Basajan tur serbaguna, resep cookie homemade Granola ieu téh saréat damang boga dulur bakal ngarasakeun. Nyokot sababaraha toko meuli granola atanapi ngadamel granola di imah. Buang sababaraha kismis atawa pamakéan blueberries atanapi kaping dicincang - kemungkinan anu sajajalan!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1-1 / 2 gelas tipung
- 1 séndok baking soda
- 1 séndok uyah
- 1/2 cangkir mentega (softened)
- 1/2 cangkir dipak gula coklat
- 1 endog
- susu 2 sendok
- 1-1 / 2 gelas granola
- 1 cup kismis (atawa bungbuahan garing sejenna kayaning cranberries, blueberries, kaping dicincang)
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 350 derajat F.
- Enteng gajih baking baking lambar.
- Dina mangkok alit sareng whisk kawat, ngagabungkeun tipung, baking soda sarta uyah. Sisihkan.
- Krim mentega jeung gula. Tambahkeun endog jeung lengkep ngagabungkeun. Tambahkeun susu na ngagabungkeun.
- Campur di campuran tipung. Aduk granola jeung buah garing.
- Leupaskeun ku heaping teaspoonsful, 2 inci eta onto disiapkeun loyang. Panggang pikeun 11-14 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 107 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 19 mg |
| natrium | 133 mg |
| karbohidrat | 8 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |