muffins ieu pinuh ku rasa! Apel, kalapa, sarta pecans dicincang balik kana adonan enteng spiced dina resep ieu. Hiji sarapan dahareun unggulan ngeusian maneh kalawan énergi atawa layanan dessert nikmat mibanda sababaraha vanili és-krim, resep ieu kacida fléksibel.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir tipung sadaya-Tujuan, 7 ons,
- sendok jeung nyapu
- 1 1/2 teaspoons baking soda
- 3/4 séndok téh uyah
- 1/2 séndok pala
- 2 endog
- 1 cup granulated gula
- minyak nabati 1/3 cangkir
- 2 gelas apel finely dicincang
- 1 gelas pecans dicincang
- 1 cup flaked kalapa
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven jeung 350 ° F.
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun tepung, baking soda, uyah, sarta pala.
- Dina mangkok misah, ngéléhkeun endog, gula, jeung minyak. Aduk dicincang apel, pecans, sarta kalapa.
- Aduk apel jeung campuran endog kana bahan garing ngan dugi moistened.
- Eusian greased na floured cangkir muffin ngeunaan 3/4 pinuh. Panggang salila kira 25 nepi ka 30 menit, atawa nepi ka pick kai diselapkeun kana puseur muffin a asalna kaluar beresih.
- Cool di pan 10 menit teras cabut ka rak nu.
Anjeun bisa ogé kawas
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 198 |
| total Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 23 mg |
| natrium | 270 mg |
| karbohidrat | 22 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |