chipotle mayonnaise ngeunah Hal ieu ngajadikeun hiji dip nikmat for hayam atawa lauk, atanapi migunakeun eta salaku sandwich atanapi Gatotkaca sumebar. Téh mangrupa aioli gancang jeung gampang nyiapkeun, kalawan sababaraha peppers Chili chipotle di saos adobo, mayonnaise, bawang bodas, sarta seasonings lianna.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3/4 cangkir mayonnaise
- 2 peppers chipotle di adobo (finely dicincang)
- 1 bawang héjo (finely dicincang)
- 1 séndok cilantro (finely dicincang)
- jus jeruk 1 séndok
- 1 leutik bodas cengkeh (jeung asak mashed kana némpelkeun a)
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok leutik ngagabung mayonnaise, peppers chipotle, bawang héjo, cilantro, jus jeruk, sarta bawang bodas; nyampur ogé. Panutup jeung refrigerate dugi porsi waktu.
- Paké mayonnaise ieu dip a, atawa make eta salaku topping Gatotkaca atawa sandwich nyebarkeun tinimbang mayonnaise.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 85 |
| total Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 4 mg |
| natrium | 67 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |