Ieu amis, resep crunchy éndah pikeun Swedia kacangan mangrupakeun hit badag kalayan kids. Anjeun tiasa lungkawing kacang Madagaskar vanili di vodka Gantina make dibeuli ekstrak vanili. Unggal waktos Anjeun nganggo sababaraha vanili ieu, nambahan saeutik vodka. vanili nu ngan ngajaga meunang hadé tur hadé jeung umur!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 pound pecan halves
- 2 bule endog
- Gula 1 cup
- 1/2 ka 1 séndok kayu manis
- ciwit uyah
- 1 séndok vanili (preferably homemade)
- 1/2 cangkir mantega
Kumaha Jieun Éta
1. Preheat oven jeung 325 derajat. Darso bule endog dugi frothy. Tambahkeun uyah, teras gula, hiji séndok dina hiji waktu, ngéléhkeun dugi formulir puncak kaku; aduk di kayu manis, uyah, sarta vanili. Melu kacangan kana meringue. Ngalembereh mantega dina 15x10 inci jellyroll pan. Sumebar coated kacangan leuwih mentega.
2. Panggang 30 menit, aduk unggal 10 menit, dugi kacangan anu coklat lampu na sagala mentega kaserep. Kmu toko dina wadah airtight.
fungsi 8-10
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 477 |
| total Fat | 42 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 21 g |
| kolesterol | 24 mg |
| natrium | 42 mg |
| karbohidrat | 27 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 5 g |