Strawberry pancakes anu sapertos saréat amis! resep vegan Ieu migunakeun susu kécap nyieun hiji resep strawberry pancake endog-haratis jeung susu-gratis. Drizzle jeung sirop strawberry, atawa ngan saeutik agave nectar, saprak strawberry pancakes ieu geus nyatu amis sakumaha aranjeunna.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas susu kécap
- (Atawa lianna
- diganti susu vegan
- )
- 2 sendok jeruk nipis (jus ti hiji lemon)
- 2 gelas tipung
- 2 teaspoons baking soda
- 1/4 séndok téh uyah
- 2 teaspoons gula
- minyak 3 séndok
- 2 sendok margarin
- 1/2 cangkir seger sliced strawberries
Kumaha Jieun Éta
- Whisk babarengan susu filem jeung jeruk nipis.
- Dina mangkok badag misah, gaul babarengan tipung, baking soda, uyah, sarta gula. Tambahkeun minyak kana susu filem jeung jeruk nipis, lajeng nambahkeun kana campuran garing.
- Manaskeun skillet ageung atanapi griddle, sarta ngalembereh margarin nu. Maké séndok badag atawa ukuran 1/4 cangkir, tuang adonan onto beungeut panas. Taliti mencet ngeunaan 2 teaspoons of sliced strawberries kana tiap pancake. Masak nepi ka handap téh coklat emas, flip na masak nepi sisi sejen geus rengse.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 202 |
| total Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1.072 mg |
| karbohidrat | 30 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 4 g |