Lamun asak sagemblengna dina luhur, waktu nu diperlukeun sadayana dinten nyieun mentega apal flavorful ieu.
Pastikeun na make salah sahiji aslina pariuk crock for resep ieu. Hiji crockpot aslina ngan boga tilu setélan - off, luhur jeung low. Aranjeunna teu masak sakumaha panas jadi leuwih jeung setting haneut, tur anjeun bisa kaduruk mentega apal dina crockpot anyar.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 12 ka 14 apel (amis-tart, kawas Winesap)
- 2 gelas cider apal (atawa jus)
- 2 gelas gula
- 2 teaspoons kayu manis
- 1 séndok allspice
- 1 séndok cengkéh taneuh
- 1 séndok taneuh pala
Kumaha Jieun Éta
- Enteng crockpot minyak.
- Ulah mesek tapi nyeuseuh, apel inti na saparapat. Nempatkeun di crockpot. Aduk cider.
- Panutup jeung masak di low keur 10 - 18 jam (atawa luhur keur 2 - 4 jam).
- Nempatkeun buah lemes dina ngagiling kadaharan jang ngaleupaskeun kulit. Ngukur buah deui kana crockpot. Pikeun unggal pint (2 gelas) tina tambihan buah: gula 1 cup, 1 séndok téh kayu manis, 1/2 séndok allspice, 1/2 séndok cengkéh taneuh jeung 1/2 séndok Freshly grated pala.
- Aduk ogé. Panutup jeung masak di luhur pikeun 6 ka 8 jam. Aduk unggal 2 jam.
- Cabut panutup sanggeus 3 jam pikeun ngidinan buah jeung jus masak handap.
- Sendok kana kendi Pangaléngan panas tur lumangsungna nurutkeun Pangaléngan arah jar. Atawa sendok kana peti freezer.
- Ngawenangkeun apal mentega pikeun niiskeun lajeng nyimpen di freezer nu.
resep Tips
- Jumlah total canned bakal rupa-rupa jeung ukuran anu apel.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 51 |
| total Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 0 g |