Hiji gampang resep cranberry relish maké cranberries seger atawa beku sarta jeruk seger. relish Ieu iringan nikmat mun manuk liburan atawa anjeun bisa ngawula deui kalawan babi atawa game liar.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas cranberries (beku atawa seger, rinsed sarta lemes)
- 1 jeruk badag
- 3/4 cangkir gula (atawa secukupnya)
Kumaha Jieun Éta
- Finely rendang cranberries dina processor dahareun atawa nempatkeun ngaliwatan coét daging.
- Mesek jeruk, tanpa teuing ti pith bodas, reserving mesek; dipiceun sikina sarta mémbran bodas. Nempatkeun mesek jeruk jeung jeruk ngaliwatan coét atawa rendang di processor dahareun.
- Campur kabéh bahan babarengan jeung nyimpen dina wadah katutup dina kulkas. Refrigerate sababaraha jam saméméh porsi.
Pilari hal haneut jeung ngadeukeutan ka asin a?
Coba ieu slow cooker cranberry jeruk relish .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 77 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 0 g |