Gampang vegan mentega suuk fudge. Kabéh nu peryogi téh kakara lima bahan pikeun homemade dessert susu-gratis basajan ieu: a vegan margarin, mantega suuk, gula, uyah sarta vanili. Gampil pisan!
Tempo ogé: Manisan More vegan nyobian
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3/4 cangkir margarin vegan
- 1 cup mentega suuk (creamy téh pangalusna)
- 3/4 séndok téh vanili
- Ciwit uyah laut
- 3 gelas tipung gula (gula confectioner urang)
Kumaha Jieun Éta
- Enteng gajih hiji baking pan pasagi, atawa, baris eta jeung kertas parchment.
- Leuwih panas pisan low, ngalembereh dina margarin vegan. Aduk mentega suuk nepi ka rata, aduk tetep ti scalding.
- Angkat ti panas sarta nambahan dina vanili, ciwit uyah. Tambahkeun gula tipung ngeunaan hiji 1/2 cangkir dina hiji waktu, aduk nepi ka ngagabungkeun unggal waktu.
- Nyebarkeun campuran kana piring baking disusun jeung chill dina kulkas dugi teguh, sahanteuna hiji jam.
- Potong kuadrat terasrasakeun!
Pikeun hiji touch tambahan, drizzle kalawan coklat dilebur atanapi aduk di chip coklat vegan mini.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 152 |
| total Fat | 9 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 107 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |