Naha mutuskeun pikeun ngagunakeun homemade susu-gratis Graham Crackers atawa rupa toko-meuli, resep ieu dasar sampurna pikeun tarts buah husus atawa cheesecake susu-gratis .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 gelas Graham Crackers (finely taneuh susu bébas, boh toko-meuli atawa homemade)
- 1/3 cangkir
- agave nectar (atawa sirop maple)
- minyak canola 1/3 cangkir
- 1/2 séndok téh kayu manis
- Ciwit uyah
Kumaha Jieun Éta
- Preheat oven ka 375 F. enteng minyak atawa gajih (kalawan susu-gratis margarin kécap) a 9 "-10" springform pan, plat pai atawa dipikahoyong baking piring , sarta sisihkan.
- Dina processor dahareun, ngagabungkeun nu Graham crumbs cracker, agave nectar atawa sirop maple, minyak canola, kayu manis, jeung uyah sarta prosés pikeun ngan sababaraha detik atawa dugi campuran ngan bieu nahan ngabeungkeut. Mencet campuran kana pan disusun jeung leungeun anjeun. (Urang resep mun teu ngagem palastik tas sandwich atawa sarung palastik tetep campuran ti nempel kana ramo kuring.) Panggang keur 7 nepi ka 10 menit atawa nepi ka coklat enteng emas. Ngidinan pikeun niiskeun eta tos rengse dina kawat rak cooling saméméh ngagunakeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 211 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 149 mg |
| karbohidrat | 27 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |