Southerners pernah ban of tea iced : usum panas, gugur, tiis sarta cinyusu éta geus maréntahkeun di réstoran jeung dijieun di imah - ku galon nu! Bari biasana ngarasakeun polos, boh sareng atawa henteu sareng gula, versi ieu nambihan duo senang tina vanili na mint seger , mere hiji rasa amis husus ti vanili sarta slight tang ti mint anu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 12 tas tea
- cai 1 galon
- 1 1/2 cangkir gula (granulated)
- 2 gelas mint (seger, daun sacara bébas dipakétkeun, coarsely dicincang)
- 1 1/2 séndok ekstrak vanili
Kumaha Jieun Éta
- Teundeun dua belas karung teh dina kendi galon-ukuran.
- Kulub ngeunaan 1 quart (4 cangkir) tina cai jeung tuang leuwih tas tea. Ngidinan pikeun ngeset pikeun 20 menit, lajeng squeeze tas kana kendi nimba sagala rasa tea.
- Tambahkeun cai cukup ngeusian kendi jeung ngeunaan hiji cai galon.
- Nambah vanili na mint daun sarta ngantep set salila sahenteuna 15 menit.
- Daun mint bisa dihapus atawa diteundeun dina kendi. Ngawula ka leuwih kavling és.
Bonus Tip: Tresna daun mint dina leungeun Anjeun ku twisting aranjeunna gently rék dipegatkeun deui tina rasa mint.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 76 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1 mg |
| karbohidrat | 19 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |