Grill atanapi broil hayam madu jeruk flavorful ieu terasrasakeun eta dina rupa-rupa cara. sambel Chipotle Tabasco méré breasts hayam ieu rasa smoky tantalizing nu bakal bogoh ka, sanajan Anjeun oge bisa make saos Tabasco aslina lamun éta naon resep.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 halves payudara hayam
- Jus 1 jeruk
- Jus 1 jeruk
- Jus 1 lemon
- 3 séndok
- madu
- 2 sendok minyak zaitun
- 1/2 séndok chipotle Tabasco atawa 1/4 séndok biasa
- sambel Tabasco
Kumaha Jieun Éta
- Gently pon breasts hayam antara lembar bungkus plastik jeung leungeun atawa mallet daging ngan cukup nyieun nu breasts malah di ketebalan.
- Ngagabungkeun bahan sésana jeung tuang kana kantong neundeun dahareun.
- Tambahkeun hayam jeung giliran jaket ogé.
- Refrigerate, péngkolan aya kalana, salila kira 2 nepi ka 4 jam.
- Piceun tina marinade na grill atanapi broil hayam keur kira 20 menit, péngkolan sakali, atawa nepi ka asak liwat. Lamun nojos jeung garpu, juices bakal ngajalankeun jelas.
- Upami hoyong, kulub marinade jeung make ka baste hayam panungtungan 5 atawa 10 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1329 |
| total Fat | 77 g |
| jenuh Fat | 20 g |
| jenuh Fat | 33 g |
| kolesterol | 418 mg |
| natrium | 402 mg |
| karbohidrat | 22 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 132 g |