Kuring resep pikeun nyiapkeun loba marinade ieu sabab ogé ngajadikeun saos dipping nikmat. Inget yen mun ngagunakeun marinade anu geus keuna daging atah salaku saos dipping eta kudu digodog salila lima menit. Paké marinade ieu kalawan Bulgogi Korea atawa tulang rusuk Sapi Korea .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir / 120 kecap ml
- 1/4 cangkir / 60 ml héjo bawang (cut kana lembar)
- 2 sendok / 30 ml gula coklat
- 2 sendok / 30 ml cuka (anggur beureum)
- 2 sendok / 30 minyak nabati ml
- 1 séndok / 15 ml minyak wijen
- 1-2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 1 séndok / 5 ml cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
1. ngagabung kabéh bahan jeung gaul nepi ka gula eta tos rengse bubar.
2. Dipaké marinade ieu 2 ka 8 jam gumantung kana ketebalan tina daging.
Tempo Marinating Sapi keur marinating kali.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 110 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1.080 mg |
| karbohidrat | 12 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |