roti flavorful Ieu meunang tajongan na ti peppers jalapeno. Pangalusna sadaya, anu mesin roti teu sakabeh gawé teuas pikeun anjeun! Paké leutik, jalapeno cabe seger atawa ngagunakeun dua canned (lemes) peppers minced séndok atanapi. Anjeun oge bisa make ngurangan jumlah jalapeno lada atanapi nganggo peppers Chili hampang pikeun roti kirang lada.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cabe jalapeno leutik
- cai 1 cup
- 3 gelas tipung (
- roti )
- susu 3 séndok (nonfat garing)
- 1 1/2 séndok gula
- 1 1/2 teaspoons uyah
- 1 1/2 séndok mentega (dina buah leutik)
- 2 teaspoons ragi (aktif garing)
- 1/4 cangkir kéju (finely abon Monterey Jack, atawa finely abon adun Méksiko of cheeses)
Kumaha Jieun Éta
- Leupaskeun tungtung bobot tina cabe jalapeno. Nyiksikan teh lada dina satengah lengthwise. Ku séndok leutik, kerok kaluar sikina sarta tulang rusuk lampu-berwarna. Mince lada finely.
- Nambahkeun bahan ka pan mesin roti nurutkeun urutan mesin roti Anjeun produsén urang ngusulkeun, nambahan jalapeno lada minced sapanjang kalawan tepung.
- Pilih bodas atanapi dasar ku lampu atawa kerak sedeng.
- Ngawenangkeun roti pikeun niiskeun saméméh slicing.
Ngajadikeun hiji 2-pound loaf.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 68 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 7 mg |
| natrium | 428 mg |
| karbohidrat | 8 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |