Dipanggang strawberry pangsit téh sarupa jeung cobbler a, dijieun kalawan strawberries seger jeung adonan pangsit amis. Sangkan paling usum strawberry ku sebat up a angkatan (atawa dua!).
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- Gula 1/3 cangkir
- cai 2/3 gelas
- 1 séndok
- ekstrak vanili
- 1 cup sifted sadaya-Tujuan tipung
- 2 sendok gula
- 1 1/2 teaspoons baking powder
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/4 cangkir mantega
- susu 1/2 cangkir
- 1 pint (ngeunaan 2 gelas) strawberries, hulled na
- rinsed
- Gula 1 séndok
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci, ngagabungkeun 1/3 gula cangkir sarta caina; mawa ka kulub a. Ngurangan panas tur simmer pikeun 5 menit.
- Aduk ekstrak vanili.
- Dina mangkok campur kode sedeng, ngayak babarengan tipung, gula 2 sendok, anu baking powder, tur asin.
- Cut di mentega jeung pastry Blénder atawa garpu dugi campuran nyaeta crumbly.
- Tambahkeun susu na aduk ngan dugi bahan garing nu moistened.
- Tempat strawberries dina casserole piring 1 1/2-quart; tuang campuran gula panas leuwih strawberries.
- Geura ngaragragkeun adonan merata di 8 nepi ka 10 spoonfuls leuwih strawberries.
- pangsit Sprinkle jeung 1 séndok sésana gula (sarta kayu manis saeutik, upami hoyong).
- Panggang dina 450 F keur 25 nepi ka 30 menit, atawa dugi pangsit anu enteng browned.
- Ngawula ka panas jeung topping dikocok atawa és krim, upami hoyong.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 311 |
| total Fat | 14 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 32 mg |
| natrium | 458 mg |
| karbohidrat | 44 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 4 g |