resep ayam skillet Hal ieu ngajadikeun tepung nice keur naon wengi minggu. Paké canned atanapi beku peaches dina resep ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- jus jeruk 1 cup
- 1 1/2 cangkir sliced peaches, canned atanapi beku
- 2 sendok gula coklat
- cuka 2 sendok
- 1 séndok pala
- 1 séndok daun Basil, crumbled
- 1 cengkeh bawang bodas, minced
- 6 suku hayam jeung thighs
- tipung 1/2 cangkir
- 1 séndok uyah
- dash cabé
- 4 ka 6 séndok minyak nabati
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci, ngagabungkeun jus jeruk, peaches, gula coklat, cuka, pala, Basil, sarta bawang bodas. Bawa ka kulub a, ngurangan panas, sarta simmer pikeun 8 nepi ka 10 menit.
- Dina mangkok atanapi neundeun dahareun kantong, ngagabungkeun tipung, uyah, jeung cabé.
- Dredge potongan hayam di campuran tipung.
- Panas minyak dina hiji skillet badag leuwih panas sedeng. Brown potongan hayam coated dina minyak panas.
- Dipiceun hayam jeung tuang kaluar kabeh tapi 2 sendok tina drippings. Nempatkeun potongan hayam deui di skillet tur nambahkeun campuran buah panas. Panutup jeung simmer pikeun 20 menit, atawa dugi hayam téh lembut sarta juices ngajalankeun jelas.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1452 |
| total Fat | 84 g |
| jenuh Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 38 g |
| kolesterol | 418 mg |
| natrium | 638 mg |
| karbohidrat | 32 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 135 g |