Resep ieu pancakes Polandia béas atawa placuszki z ryżu (plah-TSOOSH-Kee z RIH-zhoo) fries up Crispy jeung lampu na, kawas pancakes kentang , bisa didahar salaku vegetarian atanapi samping puasa piring gurih atanapi hidangan utama jeung krim haseum atawa jeung gula.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- béas 3 gelas kamar-hawa asak
- 2 endog badag
- susu 1/2 cangkir
- 1 séndok uyah
- 3 séndok sadaya-Tujuan tipung
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok sedeng, ngagabungkeun endog, susu, sarta uyah dugi ogé dicampur. Tambahkeun béas jeung mix ogé. Tambahkeun tepung jeung mix dugi ogé diasupkeun.
- Mun porsi anu pancakes salaku piring gurih, ngagoreng di pondok atawa minyak. Mun porsi jeung gula, ngagoreng di mentega. Bagian kaluar 2 sendok adonan, nyebarkeun ka pancake 3- ka 4 inci. Fry dugi coklat emas, flip jeung coklat di sisi séjén. Solokan gurih pancakes on toweling kertas pikeun menit a. Ngawula ka pancakes goreng dina mentega langsung.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 252 |
| total Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 78 mg |
| natrium | 159 mg |
| karbohidrat | 45 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 7 g |