Cilantro na jalapeno peppers masihan loaf daging ieu panas saeutik na kavling rasa hébat. Ngawula ka meatloaf ieu ogé-seasoned kalawan béas atawa mashed kentang pikeun tepung kulawarga fabulous.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 nepi 1 1/4 pon tambahan-lean sapi taneuh
- 1/2 pound taneuh babi
- 1 endog badag
- 2/3 cangkir saos tomat, dibagi
- 1 séndok cabe bubuk
- 1 scant séndok uyah
- dash cabé
- 2 sendok finely dicincang cilantro
- 1 cengkeh bawang bodas,
- smashed na finely minced
- 1/2 cangkir finely dicincang bawang beureum
- 1/4 cangkir finely dicincang bel cabé
- 1 mun 2 sendok minced jalapeno cabé
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun nu sapi, daging babi, endog, 1/3 cangkir saos tomat, bubuk cabe, asin, lada, cilantro, bawang bodas, bawang, bel lada, tur jalapeno cabé.
- Campur jeung nyampur tuntas. Pek kana loaf pan 9x5x3 inci.
- Panggang dina 350 ° salila 1 jam.
- Nyebarkeun sésana 1/3 cangkir saos tomat leuwih luhur tur nuluykeun masak pikeun 15 nepi ka 20 menit deui.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 410 |
| total Fat | 19 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| kolesterol | 259 mg |
| natrium | 805 mg |
| karbohidrat | 17 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 42 g |