cake ieu jadi gampang nyieun - euweuh mixer listrik diperlukeun! Hina acan flavorful, kueh ieu sampurna pikeun baking sapopoé sarta Manisan weeknight. Nambahkeun hiji touch kopi tambahan pikeun jajan anjeun, ibun jeung ieu Kopi Frosting susu-Free .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas sadaya-Tujuan tipung
- 1 3/4 cangkir gula
- 1/2 cangkir bubuk unsweetened koko (atawa carob bubuk)
- 1 séndok uyah
- 2 teaspoons baking soda
- 1 3/4 cangkir kopi (tiis atanapi kamar suhu)
- 3/4 cangkir minyak canola
- sirop maple 1/4 cangkir
- 2 sendok bodas cuka sulingan
- 2 teaspoons ekstrak vanili
Kumaha Jieun Éta
1. Preheat oven ka 350 F. enteng minyak a 9 "x13" kue pan atanapi casserole piring na sisihkan.
2. Dina mangkok campur kode badag, ngayak babarengan tipung, gula, bubuk kakao, uyah jeung baking soda. Dina séjén mangkuk campur kode leutik, whisk babarengan kopi, minyak canola, sirop maple, cuka sarta vanili. Jieun ogé di puseur bahan garing. Tuang bahan baseuh kana ogé jeung melu kana bahan garing, Pergaulan dugi ngan digabungkeun.
Tuang kana piring disiapkeun jeung Panggang pikeun 30-40 menit, atawa nepi ka colok huntu diselapkeun kana pusat emerges beresih. Kabéh jajan pikeun niiskeun lengkep dina kawat rak cooling saméméh icing jeung favorit anjeun Frosting susu-Free .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 334 |
| total Fat | 15 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 376 mg |
| karbohidrat | 48 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |