3-lapisan Kentucky jam jajan Ieu husus régional. Ieu kueh bungbu dijieun kalayan seedless jam blackberry na rupa-rupa rempah, biasana frosted kalawan frosting caramel. A krim kéju frosting bakal jadi éndah on jajan ogé, nambahkeun hiji richness tambahan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 ons (1 cup) mentega, softened
- 2 gelas gula
- 5 endog
- 3 gelas tipung
- 1 séndok baking soda
- 1/2 séndok téh uyah
- 1/2 séndok cengkéh taneuh
- 1 séndok taneuh allspice
- 1 séndok taneuh kayu manis
- 1/2 séndok téh taneuh
- pala
- 1 cup buttermilk
- 1 cup seedless blackberry jam
- 1 cup dicincang pecans
- 1 cup dicincang kismis atanapi kaping
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 325 F.
- Krim mentega jeung gula nepi ka lampu. Tambahkeun endog, salah dina hiji waktu, ngéléhkeun ogé sanggeus unggal tambahan.
- Ngagabungkeun tipung, soda, uyah, sarta rempah dina mangkok misah; nambahkeun kana campuran mimitina ganti ku buttermilk; ngéléhkeun ogé sanggeus unggal tambahan.
- Nyampur dina jam, pecans dicincang, sarta kismis atanapi kaping. Tuang kana 3 babak greased na floured 8 nepi jajan Panci 9 inci.
- Panggang keur 35 nepi ka 40 menit, atawa nepi ka tester jajan atawa pick kai asalna kaluar bersih lamun diselapkeun dina puseur. Cool di Panci on kabaya salila 15 menit. Taliti invert onto kabaya pikeun niiskeun lengkep.
- Ibun jeung caramel frosting atawa krim kéju frosting .
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 693 |
| total Fat | 39 g |
| jenuh Fat | 17 g |
| jenuh Fat | 15 g |
| kolesterol | 195 mg |
| natrium | 424 mg |
| karbohidrat | 83 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 9 g |