Salad wortel lada ieu dijieun kalayan wortel asak sarta spiced nipis sarta minyak ganti baju. cabé Cayenne méré Salad ieu panas saeutik, jeung jahé, kayu manis, jeung cumin masihan eta rasa nice.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 lbs. wortel, peeled sarta motong diagonally kana ovals kandel 1/4 inci
- 3 Tbs. jeruk nipis Freshly squeezed
- 2 pikeun 3 Tbs. gula granulated
- 1 TSP. minyak zaitun
- 1 cengkeh bawang bodas, ditumbuk
- 1/4 TSP. taneuh cumin
- 1/4 TSP. kayu manis
- 1/4 TSP. taneuh jahé
- 1/8 TSP. uyah
- Dash taneuh rawit cabé
- 1/2 kismis cangkir atawa apel dicincang
Kumaha Jieun Éta
- Dina panci 4-quart, mawa 2 quarts cai ka kulub a.
- Tambahkeun wortel jeung masak nepi garing-lembut, ngeunaan 2 menit.
- Solokan ogé sarta ngantep niiskeun saeutik.
- Dina mangkok badag, whisk babarengan jus, gula, minyak, bawang bodas, cumin, kayu manis, jahé, uyah jeung cabé.
- Tos kalayan wortel jeung kismis atawa apel.
- Refrigerate dugi tuntas chilled, ngeunaan 3 jam.
Anjeun bisa ogé kawas
Favorit Wortel Salad
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 151 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 134 mg |
| karbohidrat | 35 g |
| Serat dietary | 5 g |
| protéin | 3 g |