Ngagulung ka handap pikeun nempo béntang leuwih resep amis.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 6 apel baking sedeng, peeled na sliced
- sirop maple 1/2 cangkir
- 1/2 cangkir gula coklat lampu
- 1/2 cangkir mantega
- Uyah, secukupnya
- 4 kentang sedeng amis
- 1 cup dicincang pecans
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun keureut apal, sirop maple, gula coklat, jeung mentega dina panci sedeng.
- Cook leuwih sedeng-low panas dugi apel anu lembut; nambahkeun uyah rasa.
- Panggang kentang amis dina jaket maranéhanana dugi lembut; mesek jeung nyiksikan.
- Lapisan apel jeung kentang dina 4 lapisan dina buttered 2-quart casserole, dimimitian ku kentang jeung tungtung apel.
- Luhur kalawan pecans dicincang.
- Panggang keur 30 nepi ka 45 menit dina oven 350 °.
Langkung Sweet Kentang Sisi Dish Resep
Amis Kentang sarta Apple Panggang
Amis Kentang sarta Banana Casserole
Mashed Kentang Sweet kalawan Apel
Ngalambatkeun cooker Resep | Casseroles | Index Resep Utama
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 339 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 9 g |
| kolesterol | 31 mg |
| natrium | 55 mg |
| karbohidrat | 38 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 2 g |