resep ieu pitur kentang amis nu asak lajeng mashed kalawan apel dicincang asak sarta gula coklat marengan mentega jeung seasonings lianna.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 4 pon amis kentang, asak, peeled na sliced (ngeunaan 8 gelas sliced)
- 1/3 cangkir mentega atawa margarin
- 2 apel badag, peeled, cored na diced
- jus apal 1/2 cangkir
- 1/4 cangkir gula coklat
- 1 séndok uyah
- 1/4 séndok cabé
- Dash kayu manis, secukupnya (* Alus)
Kumaha Jieun Éta
- Ngalembereh mantega dina panci ageung atanapi oven Walanda jeung masak apel dugi lembut.
- Tambahkeun kentang amis asak kana apel asak; mash nepi ka rata.
- Aduk jus apal, gula coklat, uyah jeung cabé. Tambahkeun kayu manis upami hoyong.
- Panas leuwih panas low dugi panas.
Anjeun bisa ogé kawas
Skillet Candied Sweet Kentang kalawan cider apal Glaze
Creamy Sweet Kentang Risotto Jeung Pecans
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 307 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 161 mg |
| karbohidrat | 64 g |
| Serat dietary | 8 g |
| protéin | 4 g |