Anjeun meureun moal bakal mikir applesauce salaku basa pikeun saos barbecue. Sanajan kitu, resep ieu ngagabungkeun apal rasa kentel kalayan bahan tradisional, ngahasilkeun saos barbecue mouthwatering husus dirancang pikeun hayam grilled. Pastikeun pikeun nyokot hiji applesauce unsweetened pikeun mantuan nyaimbangkeun rasa.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup saos tomat
- 1/2 bawang (pureed)
- 1 cup applesauce unsweetened
- cuka cider 1/4 cangkir
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 2 sendok minyak zaitun
- 1 séndok
- ceng (nambahan deui lamun perlu)
- 1 séndok saos Worcestershire
- 1/2 séndok cabe hideung
- 1/2 séndok téh uyah
Kumaha Jieun Éta
1. Dina panci sedeng, minyak zaitun panas sarta nambahan pureed bawang. Ngidinan pikeun masak pikeun 1 ka 2 menit, mastikeun pikeun aduk sakumaha eta cooks. Tambahkeun bawang bodas jeung masak hiji menit deui. Nambahkeun bahan sésana, mawa ka gelembung slight, ngurangan panas tur ngidinan pikeun simmer pikeun 8 menit.
2. Angkat ti panas sarta ngidinan pikeun niiskeun saméméh ngagunakeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 24 |
| total Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 61 mg |
| karbohidrat | 4 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |