Resep Ieu pisan kawas jelema lemon-ramuan hayam rotisserie anjeun manggihan di toko grocery sarta réstoran gancang-kasual. Kauntungannana teh nya eta ku masak eta diri anjeun meunang eta panas sarta seger kaluar grill, teu out of the box.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 sakabeh hayam fryer
- 2 gelas (240 ml) kaldu hayam
- Jus na zest 1 lemon
- 2 teaspoons (10 ml) Daun Basil garing
- 2 teaspoons (10 ml) Daun thyme garing
- 1 séndok (5 ml) cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
1. Gabungkeun kaldu, jeruk nipis sarta zest, sarta seasonings dina mangkok. Sisihkan. Ngabersihan jeung nyiapkeun hayam keur rotisserie. hayam Baste jeung campuran sarta tempat di rotisserie on preheated grill. Cook salila kira 35 nepi ka 40 menit dina suhu sabudeureun 400 derajat F (205 derajat C), basting remen jeung campuran.
2. Nalika rengse (ngahontal hiji suhu internal tina 165 derajat F, piceun tina grill jeung bungkus pageuh di foil.
Hayu diuk pikeun ngeunaan 10 ka 15 menit, lajeng ngukir jeung Preanger.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 316 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 105 mg |
| natrium | 459 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 35 g |