Apple resep kueh krim kopi haseum jeung vanili, walnuts, gula coklat sarta kayu manis. Ieu pasangan mibanda salah sahiji handap jajan kopi resep. Kopi jajan téh gede pikeun sagala dessert atawa sarapan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/2 cangkir pondok
- Gula 1 cup
- ekstrak vanili 1 séndok
- 1 séndok uyah
- 2 endog
- 2 1/2 gelas tipung
- 1 séndok baking powder
- 1 séndok baking soda
- 1 cup krim haseum
- 2 gelas apel (peeled, diced)
- 1/2 cangkir walnuts (dicincang)
- 1/2 cangkir gula (coklat, dipak)
- 1 séndok kayu manis (taneuh)
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F.
- Krim bareng pondok, gula, vanili, tur asin. Tambahkeun endog jeung ngéléhkeun ogé.
- Dina mangkok misah, ngayak babarengan tipung, baking powder, sarta soda; nambahkeun kana campuran creamed ganti ku krim haseum. Melu di apel diced.
- Tuang adonan kana baking pan greased 9-demi-13-demi-2 inci. Sprinkle luhur merata jeung walnuts dicincang. Ngagabungkeun gula coklat sarta kayu manis; Sprinkle ngaliwatan walnuts dicincang.
- apal Panggang krim haseum jajan kopi dina oven preheated salila 25 ka 30 menit.
Anjeun bisa ogé kawas
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 304 |
| total Fat | 18 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 48 mg |
| natrium | 283 mg |
| karbohidrat | 35 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 3 g |