Hiji rasa glaze basajan babi ieu tenderloin rasana. A cangkir preserves Fruity ieu digabungkeun jeung sababaraha cuka balsamic, mustard, sarta gula coklat nyieun glaze gampang.
A adun grill bumbu ieu ditambahkeun kana tenderloin babi teh gambar saméméh searing, tapi ngarasa Luncat ngagunakeun Anjeun uyah sorangan seasoned adun atawa uyah polos jeung cabé.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 sendok minyak zaitun
- 2 babi tenderloins, ngeunaan 1 1/2 pon
- grill bumbu adun atawa uyah na Freshly taneuh cabe hideung
- 1 cup peach atawa aprikot preserves
- 2 sendok
- cuka balsamic
- 2 sendok Dijon mustard
- 2 sendok gula coklat
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F.
- Panas minyak zaitun dina skillet badag leuwih panas sedeng. Ngumbah babi na motong jauh kaleuwihan gajih jeung kulit pérak. Usum jeung uyah jeung cabé atawa grill bungbu. Sear on sagala sisi, ngeunaan 6 ka 8 menit total. Mindahkeun ka baking pan.
- Ngagabungkeun bahan sésana dina panci sarta mawa ka simmer a. Angkat ti panas sarta sisihkan.
- Manggang nu tenderloin babi dina oven preheated salila kira 12 menit. Sikat generously kalawan campuran glaze lajeng neraskeun roasting pikeun 5 nepi ka 10 menit deui, atanapi dugi ka babi registers sahenteuna 145 F dina hiji thermometer instan-baca diselapkeun kana bagian thickest of tenderloin a.
- Reheat nu glaze sésana sarta ngalayanan kalayan babi teh.
Fungsi 6.
Anjeun bisa ogé kawas
Medallions babi Tenderloin Sareng hiji Marsala saos Basajan
Goreng Bacon jeung Panko Medallions Babi Tenderloin
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 329 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| kolesterol | 95 mg |
| natrium | 179 mg |
| karbohidrat | 21 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 34 g |