A zest jeruk saeutik méré dasar cau roti rasa tambahan ieu. Lamun bisa antosan, masihan hiji dintenna pikeun mellow pikeun rasa pangalusna.
cau roti sapopoé Ieu bakal lebet-resep maneh bakal nyieun deui na deui.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 3/4 gelas sadaya-Tujuan tipung
- 1 séndok baking powder
- 1 séndok uyah
- 1/4 séndok
- soda kuéh
- 1/2 cangkir mentega atawa margarin, softened
- Gula 1 cup
- 3 endog
- 2 pisang asak, peeled na mashed, ngeunaan 1 cup mashed cau
- 3/4 cangkir dicincang pecans atanapi walnuts
- 2 teaspoons finely grated zest jeruk atanapi ekstrak vanili 1 séndok
Kumaha Jieun Éta
- Gajih na tepung a loaf pan 5x9x3 inci. Panas oven ka 325 ° F.
- Ngayak babarengan tipung, baking powder, uyah, sarta baking soda.
- Dina mangkok Pergaulan kalawan mixer listrik, mantega krim atawa margarin jeung gula dugi mengembang.
- Teuing di endog, salah dina hiji waktu, dugi mengembang.
- Aduk campuran tipung ganti ku pisang mashed.
- Melu di pecans sarta jeruk mesek (anjeun bisa ngagantikeun 1 séndok vanili keur mesek jeruk). Tuang adonan kana loyang disusun.
- Panggang salila 1 jam sarta 20 menit, atawa dugi coklat emas sarta colok huntu kai, nalika diselapkeun dina puseur, asalna kaluar beresih.
- Cool di pan salila 10 menit, lajeng taliti giliran roti nu kaluar onto rak pikeun niiskeun lengkep.
- Jieun roti cau ieu sapoé dihareupeun waktu pikeun rasa pangalusna.
Resep langkung
Candy urang Louisiana Banana Roti
Sapopoé Banana Roti
Tempo ogé
Index Resep Utama
Dahareun Southern Imah
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 236 |
| total Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| kolesterol | 75 mg |
| natrium | 355 mg |
| karbohidrat | 28 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 5 g |