cookies ieu téh dieusian ku rasa jeung tékstur. Tambahkeun chip coklat, kismis, atawa kacang lamun resep.
A mixer stand tiasa ngadamel adonan ogé, tapi ogé bisa kneaded atawa dicampurkeun jeung leungeun anjeun nalika adonan meunang hésé aduk.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup pondok (atawa mantega na STP)
- 1 cup gula bodas (granulated)
- 1 cup gula coklat
- 2 endog
- 2 gelas tipung (9 ons, sadaya-Tujuan)
- 2 teaspoons baking soda
- 1 séndok baking powder
- 1/2 séndok téh uyah
- 2 gelas flakes jagong
- 2 gelas rusuh oats masak
- 1 cup kalapa (flaked)
- ekstrak vanili 1 séndok
- Pilihan: 1 cup semisweet chip coklat
Kumaha Jieun Éta
- Panas oven ka 350 F.
- Baris hiji lambar baking badag jeung kertas parchment atawa baking silicone mat, atawa gajih nu loyang.
- Dina mangkok campur kode badag, krim pondok tur gula dugi lampu sarta mengembang. Tambahkeun endog jeung ngéléhkeun dugi ogé blended tur mulus. Teuing di vanili nu.
- Ngagabungkeun tipung, soda, baking powder, sarta uyah dina mangkok misah sarta aduk nepi ka nyampur tuntas. Tambahkeun campuran tipung kana campuran creamed; aduk di cornflakes, oats, kalapa, sarta coklat chip, upami ngagunakeun.
- Serelek ku cookie scoop atanapi spoonfuls onto lambaran baking disusun jeung Panggang dina 350 F keur tentang 12 ka 14 menit.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 83 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 7 mg |
| natrium | 127 mg |
| karbohidrat | 10 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |