resep kentang Salad uncomplicated ieu disiapkeun kalawan kentang diced asak, dicincang sayuran, sarta seasoned mayonnaise ganti baju basajan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 pon kentang, skinned beureum, buleud bodas, atanapi kentang anyar
- 1 badag bel cabé héjo, dicincang
- 1 bawang sedeng, dicincang
- 1 nepi ka 2 TSP bawang uyah, secukupnya
- cikal seledri 1/2 séndok
- Cabé, secukupnya
- cuka cider 1/3 cangkir
- 1 cup mayonnaise
Kumaha Jieun Éta
- Masak kentang cubed dina cai ngagolak asin salila kira 15 menit, atawa ngan dugi lembut.
- Dina mangkok badag, ngagabungkeun kentang, cabe hejo, jeung bawang. Nyampur bahan sésana; nambahkeun kana sayuran. Campur ogé pikeun ngagabungkeun rasa.
- Panutup jeung refrigerate. Salad kentang Chill tuntas saméméh porsi.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 330 |
| total Fat | 21 g |
| jenuh Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 12 mg |
| natrium | 192 mg |
| karbohidrat | 32 g |
| Serat dietary | 4 g |
| protéin | 4 g |