Sambel barbecue emas Ieu teh compliment sampurna babi smoked na popularitasnya geus tumuwuh jadi beuki loba jalma ngahurungkeun jauh ti jalma saos tomat caket-amis nu baris di rak toko grocery. saos ieu ngagabungkeun panas hampang tina mustard jeung tanginess cuka méré Anjeun hal luar biasa.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir mustard
- 1/2 cangkir cuka cider apal
- 1/2 cangkir gula coklat
- némpelkeun tomat 1 séndok
- 1 1/2 teaspoons uyah
- 1 séndok cabe hideung
- 1 séndok cabé bodas
- 1/2 séndok rawit
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan dina panci sarta simmer on panas low pikeun 30 menit. Pastikeun pikeun aduk saos mindeng pikeun nyegah ngaduruk.
- Sakali asak liwat, piceun tina panas sarta ngantep saos tiis kana suhu kamar saméméh ngagunakeun. Lamun nyieun payun waktu, niiskeun sagemblengna, tempat kana hiji wadah airtight jeung refrigerate nepi ka 1 minggu sanggeus persiapan. sambel nu bisa disimpen dina ragam sarua dina freezer keur sababaraha bulan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 17 |
| total Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 191 mg |
| karbohidrat | 3 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 0 g |