Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 cup gula coklat lampu (pageuh dipak)
- minyak nabati 1/2 cangkir
- 2 teaspoons taneuh
- kayu manis
- 1 séndok vanili
- 2 endog badag
- susu 1/4 cangkir
- 1 3/4 cangkir sadaya-Tujuan tipung
- 1 séndok baking powder
- 1/2 séndok téh uyah
- 2 sedeng tart apel (peeled, cored na coarsely dicincang)
- Keur caramel Topping:
- 1/2 cangkir gula coklat lampu (dipak)
- 1/4 cangkir mantega
- 1/4 cangkir krim beurat
- 1 séndok vanili
Kumaha Jieun Éta
- Dina mangkok Pergaulan jeung mixer listrik, ngéléhkeun babarengan 1 cup gula coklat, minyak sayur, kayu manis, jeung 1 séndok tina vanili. Tambahkeun endog hiji dina hiji waktu, ngéléhkeun ogé sanggeus unggal tambahan. Campur dina susu, tipung, baking powder, sarta uyah, aduk ngan dugi blended. Aduk apel.
- Tuang adonan kana 9 inci pan pasagi greased. Panggang dina 350 ° dugi jajan cinyusu deui lamun keuna enteng di pusat, ngeunaan 30 nepi ka 40 menit.
- Samentara éta, sangkan topping caramel. Ngagabungkeun 1/2 cangkir gula coklat, 1/4 cangkir mentega, sarta 1/4 cangkir krim beurat dina panci beurat leuwih panas sedeng; mawa ka kulub a. Ngurangan panas kana simmer; neruskeun masak sarta aduk pikeun 5 menit. Angkat ti panas sarta aduk di 1 séndok vanili.
- Kalawan garpu, Pierce cake panas sakuliah.
- Tuang caramel panas topping leuwih jajan.
- Ngawula ka haneut atawa dina suhu kamar ku dollop of sweetened krim dikocok atanapi dikocok topping. Alternatipna, ngawula ku scoop tina és krim.
Anjeun bisa ogé kawas
Leungeun-Dilaksanakeun Apple Pies
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 485 |
| total Fat | 27 g |
| jenuh Fat | 8 g |
| jenuh Fat | 14 g |
| kolesterol | 139 mg |
| natrium | 426 mg |
| karbohidrat | 55 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 6 g |