Sarerea baris ngarasakeun ieu basajan, dessert acan flavorful anu teu merlukeun ngarobahna kana oven, atawa malah ngabogaan leuwih ti hiji endog dina kulkas Anjeun. Upami Anjeun gaduh sababaraha suplai baking sarta crockpot , anjeun tiasa gaduh Basajan Hiji Endog mentega Kue ieu.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1/4 cangkir mentega, softened
- Gula 1/2 cangkir
- 1 endog
- tipung 1 cup
- 1-1 / 2 séndok téh baking powder
- 1/4 séndok téh uyah
- susu 1/4 cangkir
- 1/2 séndok ekstrak vanili atawa mantega rasa
Kumaha Jieun Éta
- Krim mentega jeung gula nepi ka mengembang. Tambahkeun endog jeung mix ogé.
- Ngagabungkeun tipung, baking powder jeung uyah.
- Nambahkeun bahan garing, susu sarta vanili kana campuran mentega. Darso dugi dicampurkeun.
- Nempatkeun adonan kana greased na floured 1-pound kopi bisa atawa sisipan 4-quart.
- Disetél dina cooker jeung nutupan kalayan 2 towels kertas.
- Kalawan panutup rada ajar, masak di luhur 2 jam atanapi dugi rengse. Hayu nangtung dina rak kueh keur 10 menit. Angkat ti sisipan tur salse cooling on rak.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 229 |
| total Fat | 12 g |
| jenuh Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| kolesterol | 58 mg |
| natrium | 383 mg |
| karbohidrat | 29 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |