Lampu sarta mengembang, sulpat mangrupakeun Palasik! Ieu ogé bit emosional lamun cuaca anu panas sarta beueus, tah eta anu pangalusna pikeun nyobian sulpat dina kondisi low-asor.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas gula (granulated)
- 1/2 cangkir sirop lampu jagong
- 2/3 cangkir cai (haneut)
- 2 bule endog
- 1 TSP vanili ekstrak (atawa rasa sejen tina pilihan anjeun)
- Pilihan: 1 cup dicincang kacangan tina pilihan Anjeun
Kumaha Jieun Éta
- Siapkan lambar cookie ku pinding deui kalawan aluminium foil jeung nyemprot ka foil jeung semprot nonstick masak.
- Ngagabungkeun gula, sirop jagong jeung cai dina panci beurat-bottomed badag leuwih panas sedeng. Cook, aduk terus, nepi ka gula nu leyur. Neruskeun masak tanpa aduk dugi campuran ngahontal 250 derajat, tahapan teguh-bola.
- Kocok bule endog dina mangkok campuran ngadeg ageung dugi puncak kaku ngabentuk. Lalaunan tuang ngeunaan satengah tina sirop gula kana bule endog, ngéléhkeun terus.
- Neruskeun masak hirup aing sésana nepika ngahontal 270 derajat, tahapan lemes-retakan.
- Ngalirkeun data campuran sirop sésana kana bule endog bari mixer kasebut ngajalankeun. Neruskeun ngéléhkeun dugi permen nu geus kandel, ngagurilap sarta nyepeng bentuk na.
- Campur di ekstrak na kacangan dugi pinuh dilebetkeun.
- Leupaskeun ku teaspoonful onto lambar cookie, sarta ngantep tiis dugi set pinuh.
Variasi: sulpat bisa dituang kana 9 inci pan kuadrat, tiis, sarta motong kana kuadrat leutik tibatan turun tina sendok hiji.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 188 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 15 mg |
| karbohidrat | 37 g |
| Serat dietary | 0 g |
| protéin | 1 g |