marinade kulon Ieu ngagabungkeun saayana, jeruk, jeung cilantro méré hiji hébat, rasa otentik. marinade Ieu jalan dina sagalana tapi utamana sampurna pikeun babi na jangjangan.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- jus jeruk 1/3 cangkir
- 1/3 cangkir minyak zaitun
- 1 leutik cabe jalapeno (finely dicincang)
- 2 sendok saayana
- 2 sendok cilantro seger (dicincang)
- 2 cengkéh bawang bodas (minced)
- 2 teaspoons cumin
- 1 séndok uyah
- 1/2 séndok cabe hideung
Kumaha Jieun Éta
- Ngagabungkeun kabéh bahan jeung mix ogé. Refrigerate dina wadahna airtight.
- Marinate seafood salila kira 15-20 menit, jangjangan salila kira 2 jam na meats séjén nepi ka 4 jam.
- Toko marinade dina kulkas dina airtight palastik wadah atawa kaca jar nepi ka 1 minggu sanggeus persiapan.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 1332 |
| total Fat | 87 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 60 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 1.455 mg |
| karbohidrat | 130 g |
| Serat dietary | 16 g |
| protéin | 20 g |