Homemade soups krim gluten bébas henteu teuas nyieun jeung tipung béas amis gluten bébas mangrupa thickener unggulan! krim Gluten bébas tina supa sup nyokot kirang ti 20 menit sangkan, kalawan rasa seger creamy.
Krim Gluten bébas tina supa sup téh resep serbaguna lantaran Anjeun bisa make eta nyieun masakan Palasik kawas gluten bébas tuna casserole .
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 8 ons suung sliced seger
- 1/4 cangkir finely diced bawang amis
- 2 minced
- bawang bodas cengkéh
- 3 séndok mantega
- 4 sendok gluten bébas tipung béas amis
- 1 cup natrium low kaldu gluten bébas hayam
- krim lampu 1 cup atawa sakabeh susu
- 1/2 séndok téh uyah atawa rasa
- 1/4 séndok cabé atawa rasa
- Garnish kalawan sliced seger
- Basil (pilihan)
Kumaha Jieun Éta
- suung tumis, bawang, sarta bawang bodas kalayan mentega dina panci 3-quart leuwih panas medium ngeunaan 3 menit. Sprinkle gluten bébas tipung béas amis leuwih sayuran sarta aduk nepi ka nyampur nu tipung béas kana campuran. Neruskeun masak sayur jeung tipung béas amis bari diaduk keur 2 menit.
- Laun aduk di kaldu hayam gluten bébas sarta aduk nepi ka nyampur. Tambahkeun krim atawa susu na neruskeun masak leuwih panas sedeng dugi thickens sup. Usum jeung uyah jeung cabé rasa.
Panginget: Salawasna pastikeun Anjeun surfaces gawe, utensils, Panci, sarta parabot bébas tina gluten. Salawasna baca labél produk. Pabrik bisa ngarobah formulasi produk tanpa aya bewara. Nalika di ragu, moal meuli atawa make produk hiji saméméh ngahubungan produsén pikeun verifikasi yen produk nu aya bébas tina gluten.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 274 |
| total Fat | 20 g |
| jenuh Fat | 13 g |
| jenuh Fat | 5 g |
| kolesterol | 60 mg |
| natrium | 414 mg |
| karbohidrat | 20 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 5 g |