A coklat resep kueh euyeub tur beueus nu raos indulgent tapi masih luyu jeung larangan dietary usum Lenten.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 3 gelas tipung (sagala-Tujuan)
- 2 TSP. soda kuéh
- 6 sdm. bubuk koko
- 1 TSP. uyah
- 2 gelas gula (granulated)
- 3 sdm. cuka bodas
- 2 TSP. ekstrak vanili
- minyak nabati 3/4 cangkir
- 2 gelas cai (tiis)
- Pilihan: 1 cup kacangan (dicincang)
- Pikeun dusting: Gula (confectioners)
Kumaha Jieun Éta
- Ngayak tepung, baking soda, bubuk kakao, jeung uyah kana mangkok campur kode jeung campur maké whisk a.
- Dina mangkok misah, ngagabungkeun gula, cuka, ekstrak vanili, minyak sayur, sarta cai. Whisk babarengan dugi gula bubar sarta bahan baseuh digabungkeun.
- Nambahkeun bahan garing kana bahan baseuh jeung mix dugi dilebetkeun sarta bentuk adonan rata. Campur di kacangan dicincang lamun ngagunakeun.
- Preheat oven ka 350 F.
- Enteng minyak a 9 x 13 baking pan atanapi menyemprot kalawan semprot masak pikeun nyegah tancep. Tuang adonan na halus luhureun kalawan spatula a.
- Panggang dina 350-gelar oven preheated salila kurang leuwih 45 menit atawa nepi ka tester diselapkeun kana puseur jajan asalna kaluar beresih.
Catetan: resep ieu ogé bisa dipaké pikeun nyieun cupcakes. Bakal ngahasilkeun kira dua belasan cupcakes biasa atanapi 48 mini cupcakes. Pikeun cupcakes, ngurangan waktu baking ka 20 menit.
Lamun jajan geus leuwih tiis, ngawula ku dusting of confectioners gula terasrasakeun.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 194 |
| total Fat | 11 g |
| jenuh Fat | 1 g |
| jenuh Fat | 7 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 279 mg |
| karbohidrat | 24 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 2 g |