Ieu manggang lean babi tenderloin kalawan apel na cranberries ngajadikeun tepung kulawarga hébat salila usum liburan atawa salaku hiji dinner sukur alternatif. Kaéndahan piring, da keur low di gajih, mangrupa hal anu bisa dilayanan di handapeun sajam, anu, pikeun dinner Minggu atawa kasempetan husus, nyaeta geulis gancang.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 2 1-pound babi tenderloins, dipangkas tina gajih jeung kulit pérak
- 2
- Granny Smith apel , peeled, cored na thickly sliced
- 1 cup cranberries seger
- 1/2 cangkir cider apal
- 2 sdm. cuka cider
- 1 sdm. gula coklat
- 1 TSP. kayu manis
Kumaha Jieun Éta
- oven Preheat ka 425 F.
- Menyemprot a, pan roasting deet leutik kalawan nonstick semprot masak.
- Teundeun babi tenderloins di roasting pan, tucking tungtung ipis dina hiji saeutik pikeun mastikeun malah roasting.
- Ngurilingan jeung keureut apel jeung Sprinkle kalawan cranberries.
- Tambahkeun cider apel jeung cuka cider, teras Sprinkle gula jeung kayu manis dina luhureun babi.
- Manggang keur 30 nepi ka 40 menit, basting satengahna ngaliwatan dugi thermometer registers 155 F.
- Ngawenangkeun keur ka istirahat pikeun 10 menit saméméh slicing.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 250 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 95 mg |
| natrium | 71 mg |
| karbohidrat | 14 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 33 g |