Kumaha anjeun tiasa ningkatkeun on Marshmallow Peeps? Ku nambahkeun coklat, tangtu! Peeps coklat-dipped ieu pikaresepeun tur jadi gampang nyieun. Mecut aranjeunna nepi pikeun saréat Easter rusuh atawa nyieun poto eta sareng leuwih saeutik pikeun masihan salaku hadiah!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 15 Marshmallow Peeps
- 8 ons coklat bonbon palapis
- Pilihan: rupa-rupa sprinkles, kacang, kalapa, jeung sajabana
Kumaha Jieun Éta
- Siapkan loyang ku pinding deui kalawan parchment atawa kertas waxed.
- Ngalembereh dina palapis coklat permen dina mangkok sedeng di gelombang mikro nu. Aduk sanggeus unggal 30 detik keur mencegah overheating. Aduk dugi palapis nu keur dilebur tur mulus.
- Ngayakeun Peep ku sirah, dip handap dina coklat nu, ngawengku ngeunaan 1/2 inci tina handapeun Peep kalawan coklat. Hayu kaleuwihan netes deui kana mangkok saméméh taliti nempatkeun eta dina loyang.
- Upami anjeun hoyong pikeun nambahkeun sprinkles, kacang, atawa hiasan sejenna, Sprinkle aranjeunna dina Peep bari coklat masih baseuh. Ngulang dugi sadaya Peeps nu dihias.
- Teundeun dulang dina kulkas pikeun ngeset coklat pikeun 10 menit. Toko Coklat-dipped Peeps dina wadahna airtight dina suhu kamar nepi ka saminggu. Di handap ieu mangrupakeun pangalusna dina sababaraha poé nalika aranjeunna nuju dijieunna, sabab Peeps bakal meunang chewier nu panjang aranjeunna nuju kakeunaan hawa. Mun anjeun salah sahiji jalma jalma anu mikaresep Peeps rada bulukan, teras ieu bisa diteundeun pikeun minggu!
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 248 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 1 mg |
| natrium | 43 mg |
| karbohidrat | 48 g |
| Serat dietary | 2 g |
| protéin | 2 g |