Hébat pikeun sapoé panas haneut, mangga dikocok ieu krim mousse-kawas dessert dijieun kalawan bahan basajan (Anjeun meureun kudu kalobaannana di imah anjeun geus) jeung nyokot ukur sababaraha menit sangkan. Meunang anu pelem fix kiwari!
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 1/2 cangkir dicincang pelem asak (ngeunaan 2 mangoes)
- jus jeruk 1/4 cangkir
- jeruk nipis 1 séndok
- Gula 1/3 cangkir confectioners '
- uyah dash
- 1 cup
- krim sebat
- keureut pelem: garnish
- Pilihan: mint seger
Kumaha Jieun Éta
- Nempatkeun mangoes dicincang, jeruk, jeung juices lemon, gula, sareng uyah di Blénder a. Prosés dugi campuran téh lancar.
- Mecut cream pikeun puncak kaku .
- Melu pelem campuran puree kana krim dikocok na tuang kana individu porsi masakan. Chill.
- Garnish kalawan sliced mangoes na sprigs tina mint, upami hoyong.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 126 |
| total Fat | 3 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 0 g |
| kolesterol | 0 mg |
| natrium | 53 mg |
| karbohidrat | 26 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 1 g |