resep crepe dasar Ieu raos kawas nu crepes I ngarasakeun di Kanada. Hal ieu mindeng ngomong, "Éta rasa kawas nu leuwih nini kuring dipaké sangkan". Aranjeunna endah lamun ngeusi saeutik sweetened krim dikocok, narilep, lajeng drizzled jeung sirop maple.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- susu 2 gelas
- 1 cup sadaya-Tujuan tipung
- 1 endog
- 1 séndok mentega, dilebur
Kumaha Jieun Éta
Whisk kabéh bahan vigorously dugi ka crepe adonan sagemblengna lemes; ngidinan ka beristirahat dina kulkas salila sahenteuna 20 menit saméméh nyieun kana crepes.
Ngalembereh a mentega saeutik dina pan crepe atanapi skillet badag leuwih panas low-sedeng. Tambahkeun 3 sendok adonan ka dina loyang sarta swirl dugi handap pan ieu ditutupan ku adonan. Cook dina crepe pikeun 1 menit, atawa dugi crepe nu rada beueus dina luhur jeung emas underneath.
Loosen edges of crepe nu, geser spatula dina kaayaan éta, lajeng gently flip eta tibalik ka handap kana loyang. Cook pikeun 1 menit sarta mindahkeun crepe asak anu lempeng pikeun tetep haneut.
Ngajadikeun 10 servings.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 88 |
| total Fat | 5 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 29 mg |
| natrium | 170 mg |
| karbohidrat | 9 g |
| Serat dietary | 1 g |
| protéin | 3 g |