resep kembang engkol Anggang Ieu cara hébat ngarasakeun sayur pisan bergizi ieu. Resep kembang engkol henteu biasana masakan paling seru on méja, tapi versi mentega-Anggang ieu sakumaha ilahar sakumaha anu kasebut nikmat.
Naon gé Anjeun ngabutuhkeun
- 1 sirah kembang engkol, rinsed, cored, potong buah 2 inci
- 3 sdm mantega dilebur
- Uyah jeung cabé hideung taneuh seger secukupnya
Kumaha Jieun Éta
1. Preheat oven ka 400 ° F.
2. Dina mangkok Pergaulan, Tos kembang engkol jeung mentega kana jaket sagemblengna, jeung usum generously jeung uyah jeung cabé hideung taneuh seger.
3. ngadistribusikaeun merata dina lambaran baking, sarta manggang pikeun 35-45 menit, dugi batang anu lembut, jeung edges nu browned.
| Pedoman gizi (per porsi) | |
|---|---|
| kalori | 86 |
| total Fat | 6 g |
| jenuh Fat | 4 g |
| jenuh Fat | 2 g |
| kolesterol | 15 mg |
| natrium | 43 mg |
| karbohidrat | 7 g |
| Serat dietary | 3 g |
| protéin | 3 g |